Rumové aroma a EU

Vážení zákazníci, jak jste jistě zaregistrovali ze stran médií, evropská komise schválila výjimku pro používání rumového etheru na dalších pět let, ovšem s několika podmínkami. Tou nejdůležitější je, že rumové aroma se bude moci používat pouze pro výrobu „tuzemáku“, tedy pouze pro výrobce lihovin a alkoholických nápojů.

Z toho vyplývá, že pro cukráře a pekaře toto aroma není povoleno, ale společnost AROMKA už má v sortimentu náhradu určenou právě pro pekaře, cukráře a drobné odběratel, která odpovídá kvalitativně požadavkům evropské legislativy. Podařilo se nám připravit aroma velmi podobné klasickému a zachovat přitom i stejnou cenu.

Veškeré informace o tomto produktu naleznete v popisu výrobku – rumové aroma cukrářské.

V červnu tohoto roku by mělo vyjít nařízení v písemné podobě a pak již budeme moci začít vyrábět a prodávat i rumové aroma určené pro výrobce lihovin. Budeme však muset upravit i etiketu a uvést zdravotní riziko, které může z použití aroma plynout. Všechna tato opatření jsou však zvládnutelná a důležité je, že chuť a vůně typická pro „tuzemák“ zůstane zachována.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení