Rumové aroma a EU

Vážení zákazníci, jak jste jistě zaregistrovali ze stran médií, evropská komise schválila výjimku pro používání rumového etheru na dalších pět let, ovšem s několika podmínkami. Tou nejdůležitější je, že rumové aroma se bude moci používat pouze pro výrobu „tuzemáku“, tedy pouze pro výrobce lihovin a alkoholických nápojů.

Z toho vyplývá, že pro cukráře a pekaře toto aroma není povoleno, ale společnost AROMKA už má v sortimentu náhradu určenou právě pro pekaře, cukráře a drobné odběratel, která odpovídá kvalitativně požadavkům evropské legislativy. Podařilo se nám připravit aroma velmi podobné klasickému a zachovat přitom i stejnou cenu.

Veškeré informace o tomto produktu naleznete v popisu výrobku – rumové aroma cukrářské.

V červnu tohoto roku by mělo vyjít nařízení v písemné podobě a pak již budeme moci začít vyrábět a prodávat i rumové aroma určené pro výrobce lihovin. Budeme však muset upravit i etiketu a uvést zdravotní riziko, které může z použití aroma plynout. Všechna tato opatření jsou však zvládnutelná a důležité je, že chuť a vůně typická pro „tuzemák“ zůstane zachována.