Shrnutí roku 2016

S příchodem posledního měsíce letošního roku a nastávajícím adventním časem je vhodná doba se ohlédnout a shrnout jaký vlastně končící rok byl.

Dá se říct, že letošní rok vyšel, co se týče počasí velmi dobře, pokud opomeneme několik mrazivých dnů, které nepotěšily hlavně ovocnáře. Ovšem s ohledem na sezónu konzervárenskou se letošní rok velmi vydařil, což se pro nás projevilo největším množstvím prodaného konzervárenského výtažku na okurky za posledních několik let. Dá se tedy se skromností říci a napsat, že jsme se stali dodavateli pro většinu výrobců sterilovaných okurek v České republice.

Ale úspěšný rok se projevil i u ostatních konzervárenských aromat, kde jsme také zaznamenali vyšší prodeje, např. u konzervárenského výtažku č. III na zeleninu. V letošním roce výrazně stoupla obliba ananasového aroma používaného k ochucování sterilovaných dýní.

U ostatních lihových aromat můžeme vidět také vyšší odběry oproti rokům minulým, což lze určitě přisuzovat vyšším prodejům alkoholických nápojů, takže to vypadá, že metanolová aféra je již za námi a opět se zvýšila důvěra v české výrobce alkoholických nápojů.

Co nás také velmi potěšilo, že se zvýšil zájem o macerát na přípravu nálevu na sterilované okurky a ostatní zeleninu u drobných pěstitelů, pro které jsme tento výrobek loni vyvinuli a zahrnuli do našeho sortimentu.

V letošním roce jsme se více zaměřili na naše zákazníky a odběratele z řad prodejců a výrobců rybářských návnad a po zavedení základní nabídky jsme ji letos rozšířili o několik nových výrobků, ale také o nabídku jiných druhů nosičů.

A protože se neustále snažíme o rozšiřování našich produktů, už teď vám můžeme slíbit, že pro rok 2017 máme připraveno několik novinek jak pro velké odběratele, tak i pro běžné spotřebitele.

Závěrem mi dovolte popřát nám všem klidné a spokojené Vánoce v kruhu nejbližších a alespoň tak úspěšný rok 2017 jako ten letošní.