Rumové aroma - současná situace

Rádi bychom Vás seznámili se situací kolem rumového aroma.

Současná situace je taková, že po 22. 4. 2018 už nebudeme moci prodávat rumové aroma ve složení, chuti a vůni, kterou znáte, protože v dubnu letošního roku končí výjimka pro používání rumového etheru, který je základní složkou rumového aroma, v podobě, jak ho známe.

Nyní probíhají jednání na úrovni členských států o povolení další výjimky pro užívání rumového etheru, který by vyhovoval požadavkům a podmínkám, které požaduje evropská komise, hlavně v obsahu furanu, který byl největším problém dle zprávy EFSA.

Pokud dojde k povolení této výjimky, bude však platit a používat se bude moci „nový typ“ aroma pouze pro výrobce lihovin, není možné, aby se aroma prodávalo, tak jako dosud, běžným spotřebitelům (na základě registrace ŽL), pekařům a cukrářům.

Proto se snažíme připravit a vyvinout i variantu použitelnou a povolenou i pro drobné spotřebitele, pekaře a cukráře tak, abychom po 22. 4. 2018, což je klíčový termín, mohli již vám všem nabídnout odpovídající aroma.
Problém však je v tom, že 100% náhradu už se nepodaří vyvinout, tzn., že nová aromata nebudou úplně totožná a je potřeba počítat, že je nutné vaše zákazníky naučit na podobnou chuť, kterou se snažíme u našeho aroma zachovat.

Nyní nabízíme k odzkoušení jednu z variant, ale stále pokračujeme ve vývoji a snažíme se připravit co nejpodobnější a­roma.

Samozřejmě, že si přejeme a doufáme, že jednání dopadnou ve prospěch naší země a že se zdaří připravit i odpovídající variantu pro pekaře a cukráře a chuť „tuzemáku“ tak zůstane zachována.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení