Okurková sezóna

„NA MARKA ZASAĎ OHARKA“, říká jedna známá lidová pranostika. A zasetím okurkového semínka tak vlastně začíná jedno z nejdůležitějších období konzervárenského průmyslu – okurková sezóna.

Zemědělci i konzerváři s obavami sledují počasí a očekávají, jaká bude celková úroda zelených plodů, které pak použijí k výrobě sterilovaných okurek, tvořících klasickou a nedílnou součást české kuchyně.

A právě tu nenahraditelnou chuť těmto „nakladačkám“ dodává Konzervárenské aroma č. I (též známé jako macerát na okurky nebo také výtažek na okurky), které nabízí společnost AROMKA BRNO,s.r.o.

Toto aroma nabízíme jak velkodběratelům, tak i zákazníkům, kteří ho chtějí využít k ochucení nálevu na domácí zavařování.
Dalším konzervárenským aromatem, které AROMKA BRNO,s.r.o. nabízí, je Konzervárenské aroma č.III, které je vhodné k ochucování sterilované zeleniny.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení