Brusinkový Fizz - recept na koktejl s příchutí brusinek

Osvěžující a lahodný drink přijde k chuti v kterémkoliv ročním období. A protože začíná sezona brusinek (od října do listopadu), připravili jsme pro vás ve spolupráci s Monkey´s barem v Třeboni obdobu celosvětově známého drinku Gin Fizz, ve kterém hrají důležitou roli právě brusinky.  Základem sladkokyselého nápoje Gin Fizz je gin Beefeater infuzovaný sušenými květy ibišku. Vůni brusinek dodá tomuto nápoji naše lihové  brusinkové aroma.  

Ingredience na přípravu koktejlu:

  • 5 cl ibiškem infuzovaného ginu Beefeater
  • 1,5 cl brusinkového aromatu Aromka
  • 3 cl čerstvá citronová šťáva
  • 2 cl cukrový sirup (pokud nemáte, rozřeďte cukr s teplou vodou 1:1, popř. použijte 1,5 lžičky cukru krystal - nutné více shakovat či míchat, aby se rozpustil)
  • soda

Postup přípravy koktejlu

Do shakeru nalijte veškeré suroviny kromě sody. Vše pořádně proshakujte a přes sítko nalijte do připravené longové (podlouhlé) sklenice s ledem. Nemáte-li shaker a sítko, suroviny nalijte rovnou do sklenice a řádně míchejte dlouhou kávovou lžící. Poté dolejte sodou. Vložte brčko a ozdobte. Buďte kreativní - hodí se čerstvé brusinky, plátek citronu, popř. sušený citron, pokud si chcete více hrát:). 

Teď už jen servírovat a na zdraví!