Dispergované extrakty

Dispergované extrakty koření jsou sypké kořenící přípravky, které se vyrábějí z přírodních extraktů koření (silic a oleoresinů), které jsou následně nanášeny (dispergovány) na nosič (mouka, sůl). Množství aromatických látek v dispergovaných extraktech odpovídá množství aromatických látek v přírodním koření. Dávkování extraktů koření na pevném nosiči je tedy obdobné jako u přírodního koření.

Dispergované extrakty koření (najdete v eshopu v kategorii extrakty koření) se používají především v potravinářských výrobách. Jejich výhodou je, že si zachovávají plnou chuť přírodního koření, ale neobsahují nežádoucí mikroorganismy nebo enzymy. Extrakty koření na pevném nosiči se snadno dávkují a bezproblémově rozmíchávají ve výrobku. Nevýhodou jejich použití je přítomnost nosiče a ztráta těkavých látek při delším skladování.

Společnost Aromka Brno a.s. je tradičním výrobcem dispergovaných extraktů koření. V nabídce najdete jak jednodruhové extrakty (bobkový list, tymián, zázvor), tak extrakty směsí koření (zeleninové lečo, hořčice plnotučná, perníkové koření, ostravská klobása, HALALI, HARISSA a další). Všechny tyto extrakty koření jsou vyráběny z přírodních surovin.