Dispergované extrakty

Dispergované extrakty koření jsou sypké kořenící přípravky, které se vyrábějí z přírodních extraktů koření (silic a oleoresinů), které jsou následně nanášeny (dispergovány) na nosič (mouka, sůl). Množství aromatických látek v dispergovaných extraktech odpovídá množství aromatických látek v přírodním koření. Dávkování extraktů koření na pevném nosiči je tedy obdobné jako u přírodního koření.

Dispergované extrakty koření (najdete v eshopu v kategorii extrakty koření) se používají především v potravinářských výrobách. Jejich výhodou je, že si zachovávají plnou chuť přírodního koření, ale neobsahují nežádoucí mikroorganismy nebo enzymy. Extrakty koření na pevném nosiči se snadno dávkují a bezproblémově rozmíchávají ve výrobku. Nevýhodou jejich použití je přítomnost nosiče a ztráta těkavých látek při delším skladování.

Společnost Aromka Brno a.s. je tradičním výrobcem dispergovaných extraktů koření. V nabídce najdete jak jednodruhové extrakty (bobkový list, tymián, zázvor), tak extrakty směsí koření (zeleninové lečo, hořčice plnotučná, perníkové koření, ostravská klobása, HALALI, HARISSA a další). Všechny tyto extrakty koření jsou vyráběny z přírodních surovin.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení