Lečo - varianty receptů, historie a průmyslová výroba

Kdo by neznal lečo - skvělý, rychlý, zdravý a poměrně levný pokrm z paprik, rajčat a cibule? Pochází z Maďarska, kde se mu správně říká lecsó. Je to taková maďarská klasika, připravuje se buď jako hlavní jídlo nebo jako lehká příloha k masu. Aby bylo lečo opravdu originál maďarské, měli byste vynechat vajíčka, za to nešetřit při kořenění pálivou maďarskou paprikou.  Lečo

Lečo a jeho podoby jsou oblíbené i v sousedních zemích např. v Rumunsku, Bulharsku, Řecku, Itálii, Polsku…. Chuťově nejbližší leču je asi  italská peperonata, ale nejznámější je určitě francouzské ratatouille. Do něj se však přidává ještě česnek, cukety, lilek a typické koření bazalka, majoránka a tymián.

Lidé lečo rádi zavařují do zásoby na zimu. V Maďarsku se pak zavařené lecsó používá jako základ pro gulášovou polévku nebo perkelt. Maďaři milují přípravu leča v kotlíku na otevřeném ohni, je to stejně oblíbená zábava či společenská událost jako u nás grilování:) Příprava na ohni totiž zaručuje leču nezaměnitelnou chuť a vůni.

České lečo a další varianty receptů

Naše „české“ lečo se připravuje bez mleté papriky, přidává se do něj vejce, ale i uzenina, nejčastěji klobása. Kreativci mezi námi vymysleli spoustu dalších variant jak lečo vylepšit a tak existují varianty s houbami, cuketou, slaninou nebo fazolemi. Mezi zajímavé, ale méně známé varianty patří lečo připravované s bramborami nebo rýží. V některých maďarských regionech si ho dokonce vychutnávají s kapustou či dýní. Maďaři si rádi do leča přidávají místní kořeněné klobásy a na závěr přidají kopeček zakysané smetany, která pokrm příjemně zjemní.

Vzhledem k tomu, že hub i rajčat byl letos dostatek, můžete hned vyzkoušet houbovou variantu. Budeme rádi, když nám napíšete, jak se povedla.

Průmyslová výroba leča

Vzhledem k oblibě leča je tento produkt hojně vyráběn v konzervárnách a dalších potravinářských provozech. Na trhu je běžně k dostánízeleninove-leco sterilovaná zelenina na lečo, ale i zmrazená zeleninová směs pro přípravu leča a také hotové lečo s klobásou v konzervách, které stačí jen ohřát, event. přidat vejce. Mezi největší výrobce patří Znojmia, Hamé, Dione, nebo Nowaco. Pokud byste chtěli vyzkoušet francouzské  Ratatouille, seženete ho např. od značky La Fragua v internetových obchodech. 

Aromka Brno vyrábí extrakt koření zeleninové lečo, který je určen ke kořenění leča v průmyslové výrobě. Mezi naše největší odběratele patří  firmy Alibona Litovel nebo konzervárna Ekon. 

Zeleninovou směs na lečo můžete ochutit naším konzervárenským aromatem č.III, kterým docílíte jemně kořeněnou chuť. 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení