Vanilin

Vanilin je bílá krystalická látka se silnou květinovou vůní a sladkou chutí. Vanilin může být ve formě přírodní nebo syntetické.

Nejčastěji se s ním můžete setkat ve vanilínovém cukru, ten neobsahuje přírodní vanilku, ale  pouze její náhražky.

Přírodní vanilin je hlavní těkavou složkou silice obsažené v plodech orchidejí vanilka. Syntetický vanilin byl dříve vyráběn například ze skořicové silice, dnes je vyráběn syntézou z různých surovin - karafiátové oleje, zbytky papírenského průmyslu a rýžových otrub.   vanilkove-aroma-260ml

Přírodní i syntetický vanilin je používán k dochucování sladkých jídel, pochutin a nápojů v potravinářském průmyslu. Syntetický vanilin je mnohem levnější než přírodní, při dávkování se použije menší množství než u přírodního, což jsou důvody, proč je v potravinářském průmyslu hojně využíván.

Levnější varianta vanilinu je obsažena v našem vanilkovém aromatu, v přírodním vanilkovém aromatu bourbon je obsažen přírodní vanilkový extrakt

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení