Jablečný ocet a med - recept pro zdraví

Jablečný ocet i med obsahují důležité vitamíny, minerály i antioxidanty. A co se stane, když z těchto dvou zdravých ingrediencí připravíte nápoj? Vznikne “vitaminová bomba”.

Pravidelným pitím tohoto nápoje byste měli pocítit blahodárný vliv na svůj organismus, event. i podpořit svou snahu o redukci váhy.

Recept na jablečný ocet s medem 

2 čajové lžičky jablečného octa a 2 lžičky medu smíchejte ve sklenici vlažné (nikoliv horké) vody. Někdo dává jen jednu lžičku octa a jednu lžičku medu. Vyzkoušejte, která varianta bude vyhovovat vám, záleží i na velikosti sklenice. Pokud se snažíte o redukci váhy, doporučujeme místo medu použít čekankový sirup, který je také zdravý a k tomu má velmi málo kalorií.

Jak pít jablečný ocet? 

Nápoj připravený dle receptu vypijte alespoň 20 minut před snídaní. Nepřekračujte však doporučovanou maximální dávku jablečného octa za den, tj. 2 polévkové lžíce, 30 ml.

Ideální je používat nepasterizovaný nefiltrovaný jablečný ocet, nejlépe v bio kvalitě.

Aromka Brno rozšířila svůj sortiment o BIO Hostětínský jablečný ocet té nejvyšší kvality, který je nefiltrovaný a o kvasný ovocný jablečný ocet 8%, filtrovaný. Oba tyto octy jsou nepasterizované. 

O všech blahodárných účincích jablečného octa na naše zdraví, a na co dalšího ho můžete použít, se dozvíte v našem článku Jablečný ocet - superpotravina.