Tekutý kouř

Tento typ kouře, používaný k docílení vůně a chuti bez uzení, patří mezi nejčistší a nejekologičtější. Tekutý kouř mnozí považují za symbol potravinářské chemie, je to však jen hodně rozšířený mýtus. Vyrábí se spalováním kvalitního dřeva a následnou kondenzací ve vodě. Vzniklý produkt je ještě upravován a zbaven nežádoucích látek. Tekutý kouř se používá i při výrobě biopotravin. 

Všechna kouřová aromata jsou schválena až po důkladném prověření, legislativou je povoleno pouze několik základních surovin, ze kterých se pak aromata jako tekutý kouř a podobná vyrábí. Výhodou této přísné kontroly je, že vždy přesně víte, jaké složení tento výrobek má.

Tekutý kouř se pro zvýraznění uzené chuti a vůně potravin používá již od 50. let. Díky snadnému použití tekutého kouře si může “udit” každý, a to i v pohodlí svého domova. Při aplikaci na maso doporučujeme opatrnost, tady platí, že méně je více. Když to přeženete, dojde k zhořknutí.

Nejčastěji se používá k docílení uzené chuti a vůně u masa a masných výrobků, ale můžete takto “udit” i sýry. Stačí je pouze lehce potřít a nechat chvíli působit. Skvělý je i k výrobě BBQ marinády.     kourova-emulze

Můžete se také setkat s označením uzený dým nebo uzené aroma. Jedná se však o jeden produkt, který bývá nazýván různými jmény. 

Alternativou k tekutému kouři pro vaše recepty je naše kouřová emulze, která svým složením splňuje podmínky přísné legislativy u těchto produktů. Prodej je možný od 1 kg kouřové emulze.

Více o získání uzené chuti vašich produktů si můžete přečíst také v našem článku Uzené aroma.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení