Karamel na uzení masa

Karamel je nejrozšířenější potravinářské barvivo, které se používá k barvení masa při uzení. Vyrábí se karamelizací cukru a používá se při vaření již celá staletí.

Aromka Brno má ve svém sortimentu potravinářský karamel v tekuté formě, jedná se o přírodní potravinářské barvivo tmavé barvy. karamel-potravinarsky-E150c

Potravinářský karamel se skvěle hodí např. na barvení anglické slaniny, ostravské klobásy a uzených mas. Díky němu získají tyto pochoutky tmavou až černou barvu na povrchu.

Karamel je nutné naředit, doporučujeme v poměru 1 kg karamelu na 10 l vody, případně poměrně k vašemu použití, můžete také přidat trochu škrobu. Tento roztok můžete použít k namáčení masa před uzením anebo k potírání povrchu masa pro docílení tmavé barvy.

A protože my Češi milujeme uzeniny a uzená masa, připravili jsme pro vás jako inspiraci 3 recepty, kde můžete potravinářský karamel použít. Usnadníte si práci a docílíte dokonalého výsledku:). Vyzkoušejte recept na uzenou anglickou slaninu, recept na bůček v karamelu nebo recept na domácí uzené maso. Dobrou chuť!

Více o získání uzené chuti vašich produktů si můžete přečíst také v našem článku Uzené aroma.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení