Bylinné likéry - historie a výroba

Bylinné likéry jsou od nepaměti řešením pro nechutenství, žaludeční obtíže a spoustu dalších neduhů. Jejich léčivé účinky znali mniši, babky kořenářky i lékárníci. Likéry mají obvykle hořkou chuť, najdou se však i sladší výjimky v podobě klášterních likérů.

Aromka Brno nabízí řadu aromat pro snadnou přípravu a dochucování bylinných likérů. Lze použít tato aromata: fernetové, chartreusové, karpatské hořké, bylinné nebo anglické hořké.

Co si představit pod pojmem likér?

Slovo likér pochází z latinského výrazu „liquor“ (tekutina). Likéry jsou slazené aromatické lihoviny. Výchozím produktem pro výrobu likérů je ethylalkohol, který je upravován barvivy, aromatickými látkami a ochucovadly, jako jsou byliny, semena, kořeny, listy, nebo květy nejrůznějších rostlin. Často jsou doslazovány cukrem nebo medem. 

V 18. a 19. století, díky rozvoji lázeňství, začaly vznikat lázeňské likéry. Jedná se především o žaludeční likéry vyvinuté původně jako léky. Příkladem může sloužit jeden z nejproslulejších likérů – Becherovka. 

Typický je pro ně nižší obsah alkoholu (od 20% do 35%) a příjemná chuť. 

Becherovka, Praděd, Fernet 

Všechny tři likéry patří mezi nejoblíbenější alkoholické nápoje vyrobené na území České republiky. Zařazením se jedná o tzv. hořké lihoviny nebo bylinné likéry. Obsahují velké množství bylin, a jejich přesné složení podléhá utajení. 

Becherovka obsahuje extraktivní látky asi dvaceti druhů léčivých rostlin. Extrakty jsou připravovány nejšetrnějšími metodami stejným způsobem, jakého se využívá ve farmaceutickém průmyslu, aby nedošlo k narušení jejich biologické účinnosti.

Výroba likérů typu Becherovka, Praděd, Fernet 

Výroba spočívá v tradičním způsobu za použití rostlin a bylin, ze kterých se v alkoholovém nebo vodném roztoku vyluhují senzoricky významné látky. Extrakce bylin se provádí za studena (macerace), za tepla (digerace), v kontinuálním uspořádání (perkolace) nebo jako příprava vodných čajů a nálevů. Jednotlivé podíly se pak míchají a upravují dle dané receptury a nechá se odležet. V konečné fázi se přidává cukr, další aromatické komponenty a případně ke standardizaci výrobku barviva. 

Chartreuse likér

Nejznámější francouzský a španělský bylinný likér. Nejstarší zmínka o tomto bylinném likéru je z roku 1605, kdy vznikl recept a začal se vyrábět v jihofrancouzském klášteře Grand Chartreuse. Je v něm obsaženo přes 130 různých bylin a receptura přípravy je dodnes stejná.

V gastronomických publikacích se uvádí, že jen tři mniši z přísného řádu chartreuských mnichů znají velké tajemství tohoto žlutě zeleného bylinného likéru. Původně se chartreuska vyráběla jako „elixír dlouhého života” v lékárně „Velké kartouzy“, odkud se v soudcích na oslech dopravovala do Grenoblu. 

Vyrábí se destilací bylinných výluhů, chuť se může zesílit jejich macerátem a zjemnit přidáním vinného destilátu. Barva likéru je olivově zelená nebo žlutá.

Recepty na bylinné likéry

Připravili jsme pro vás recepty na domácí fernet, chartreuse likér a karpatský hořký likér

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení